Лікування безпліддя у Трускавці. Чому варто берегти своє здоров’я змолоду?

Оприлюднено

Я часто стикаюсь із пацієнтками, які шукають шляхи лікування безпліддя у місті Трускавець. Вони приїзджають з таких міст, як Борислав, Стебник, Дрогобич, Східниця і всієї України. Але проблема у них одна. Як усім відомо, безпліддя полягає у нездатності зрілого організму давати потомство. Якщо вагітність, не настає протягом двох років регулярного статевого життя і без використання будь-яких засобів контрацепції, то ставлять цей діагноз. Хоча «безпліддя» – це не хвороба, а стан, обумовлений певними факторам, та для позбавлення від нього необхідно докласти чимало зусиль, а то й зовсім зіткнутися з необхідністю використання альтернативних, не зовсім традиційних форм зачаття. За даними державних статистичних звітів, в Україні 2017 року було зареєстровано 43 134 випадки жіночого безпліддя (80,1% серед усіх випадків жіночого і чоловічого безпліддя) і 10 692 випадки чоловічого безпліддя (відповідно у структурі – 19,9%).  Такі цифри не можуть не лякати, але у 4-ьох із 5 випадків,безпліддя можна вилікувати. Варто відразу звернутися до лікаря. Перестаньте шукати допомогу у бабусиних рецептах, порадах коліжанок  чи «гуглити » в Інтернеті. Усе, що Вам треба – це високопрофесійний  лікар. А поки пропоную розібратись у темі детальніше. Існують чоловіче безпліддя та жіноче. І причини його появи бувають різні.

Причини чоловічого безпліддя:

– варікоцеле (розширення вен сім’яного канатика, як правило, ліворуч);

– інфекції, що передаються статевим шляхом;

– травми і хвороби яєчок;

– генетичні порушення;

– гормональні проблеми;

– деякі неврологічні захворювання;

– травми голови і\або спини;

– прийом деяких медичних препаратів;

– імунологічне безпліддя;

– екологічний фактор;

– шкідливі звички;

– перегрівання в області промежини;

– голодування.

Причини жіночого безпліддя:

– Запальні процеси і патології, що стосуються безпосередньо статевих органів.

– Штучне переривання вагітності (аборт), невиношування вагітності (тобто мимовільне її переривання, викидень), травмування матки і різного типу втручання (діагностичне вишкрібання, встановлення протизаплідний спіралі та ін.)

– Гормональні розлади.

– Кісти, пухлини, що вражають яєчники і матку.

– Порушення обміну речовин. В підтвердження цього можна додати, що відомим є факт, що стосується того, що жінкам із зайвою вагою і дефіцитом ваги  вагітність дається дещо важче.

– Вроджені  вади розвитку статевих органів. Серед них можна позначити недорозвиненість матки, відсутність яєчників, хромосомні аномалії.

– Непрохідність маткових труб. Дана патологія в середньому в 20% випадків стає причиною, яка зумовлює жіноче безпліддя.

Лікування та діагностика

Загалом в Україні працює близько 37 приватних та   державних клінік, які займаються лікуванням безпліддя. У Мінохорони здоров’я підрахували, що завдяки репродуктивним технологіям в Україні народжуються 5-6 тисяч дітей на рік. Хоча ми поділяємо безпліддя на чоловіче та жіноче, але це проблема усього подружжя. Тому важливе обстеження подружньої пари .На підставі отриманих результатів можна призначити додаткову діагностику або лікування ,найбільш доцільне в цьому випадку. Лікування безпліддя у Трускавці – це також можливість обрати потрібний вам варіант, а їх існує достатньо багато.

– Плановані статеві контакти. Якщо після обстежень і аналізів не виявлені фізіологічні відхиленння, що обмежують можливість запліднення, то парі пропонують «заплановане зачаття». Причиною безпліддя у такому разі вважають неправильний розрахунок овуляції. Тож суть методу  – виправити цю ситуацію. Якдопомога використовується тест на визначення овуляції. Його можна купити в аптеці. За принципом використання – він не відрізняється від тесту на вагітність.

– Також причиною безпліддя можуть бути психологічні перепони. Тоді вам радитимуть звернутись до психотерапевта.

– Лікування з використанням гормональних препаратів. Вони корегують гормональний фон пацієнтки, забезпечують нормалізацію функції яєчників, а також стимулюють процеси вироблення яйцеклітин. Хоча можливі в цьому методі і негативні сторони – збільшення ваги, зміна середовища піхви (наприклад, надмірна його сухість), приливи жару та ін..

– Штучна інсемінація, тобто введення підготованої сперми у порожнину матки поза процесом статевого акту.  Перед інсемінацією проводять обстеження, і лише після цього переходять до гормональної стимуляції яєчників. Далі визначають найбільш сприятливий момент для зачаття і вводять сперму чоловіка в матку. Така процедура є абсолютно безболісною, ймовірність успішного запліднення близько 30%.

 -За допомогою УЗД можна відстежувати процес дозрівання фолікулів. (Фолікулометрія)

– ЕКО або «вирощування дитини в пробірці». Під наркозом у жінки вилучають яйцеклітини, потім проводять штучне запліднення яйцеклітин, використовуючи сперму чоловіка або донора. Через 72 години, відбувається «підсаджування» ембріонів в матку. Через 2 тижні роблять  тест на ХГЛ і УЗД , визначають, чи настала у жінки вагітність. Це єдиний метод лікування у випадку непрохідності маткових труб жінки.

– Донорство. Є традиційне сурогатне материнство, коли за певну суму донор виношує дитину для безплідної пари, або ж використання донорських яйцеклітин. Другий варіант можливий у випадку, коли у жінки не виробляються свої яйцеклітини чи є певні захворювання, що впливають на їх вироблення та виключають можливість завагітніти природним чином. В такому разі жінка може виносити дитину самостійно.

Тож одразу, як вирішуєте проблему з безпліддям, постає питання ведення вагітності. Адже, коли так довго чекаєш можливості мати дитину – дуже важливо протягом 9 місяців бути в безпеці та надійних руках лікарів. Обирайте перевіреного і кваліфікованого спеціаліста.

Варто розповідати своїм дітям про небезпеку «безпліддя» ще з підліткового віку. Не соромтесь говорити з дитиною про статеве життя. Поясніть, що ранні невпорядковані статеві контакти та шкідливі звички можуть призвести до небезпечних захворювань. Звертайте увагу на свою дитину. Пізній початок менструації або раптова її відсутність після регуляних менструацій стрімке збільшення ваги або надмірне схуднення, надлишкове оволосіння на тілі – це перші дзвіночки гормональних розладів. Зверніться до лікаря.

Сучасна медицина має багато методів для усунення причин безпліддя та, відповідно, збільшення шансів на нароження дитини. Та не слід лікувати безпліддя самостійно. Адже ви не можете самостійно визначити причину цієї проблеми та підібрати потрібні ліки. Неправильно обраний метод лікування лише погіршить ситуацію. Пам’ятайте, що своєчасний візит до лікаря є запорукою успішного відновлення  Вашого репродуктивного здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *