Статевий розвиток дівчини

Оприлюднено

Поява першої менструації – найважливіший етап в житті дівчини, що знаменує собою початковий етап на шляху до зрілості. Для неї настає юнацький вік – пора швидкого і всебічного розвитку. Менструація, зрозуміло, тільки перша і далеко не єдина ознака початку статевого дозрівання.

Статевий розвиток дівчини регулюється спеціальними жіночими гормонами. По мірі розвитку дитячого організму вироблення цих гормонів наростає і в 8-10 років їх виробляється вже така кількість, яка вже відіграє помітний вплив. Дівчатка несподівано починають рости як на дріжджах, кінцівки подовжуються так швидко, що порушуються пропорції тіла. У період прискореного росту зникає дитяча припухлість щік, зміни в зовнішності говорять про те, що дівчинка перетворюється в дівчину. Форми тіла стають все більш округлими, фігура – більш жіночною.

Анатомія жінки
Зазвичай ще до початку першої менструації, а іноді трохи пізніше дівчинка зауважує, що у неї збільшуються груди – спочатку соски, а потім тканини молочних залоз. Соски стають пігментованими. Груди збільшуються пропорційно зростанню всього тіла відповідно до процесу статевого дозрівання. Остаточно груди формуються до завершення юнацького віку, тобто до 18-19 років.

 
Дівчатам не слід занадто рано починати носити ліфчик. Занадто рано надітий ліфчик перешкоджає природному розвитку залозистої, сполучної і м’язової тканин. Ліфчик повинен бути підібраний за розміром, підтримувати груди в природному положенні.

Майже одночасно зі збільшенням грудей або трохи раніше з’являється волосся на великих статевих губах, лобку, під пахвами, а потім і на кінцівках. Волосся на голові стає густішим, злегка змінює колір і починає блищати.

Крім всіх перерахованих вище вікових змін, відбуваються і інші зміни в організмі. Пори на шкірі розширюються, сальні і потові залози працюють активніше, щоб шкіра оновлювалася і не пересихала. Якщо виділень занадто багато, пори закупорюються і на обличчі, шиї, плечах і спині з’являється вугрива висипка (акне), яка дівчат дуже засмучує. Найчастіше вугрива висипка з’являються в 14-15 років. Дівчата помічають, що найбільше її буває перед менструацією і під час нервового напруження. Після завершення статевого дозрівання вугрива висипка зникає самі по собі.

Внаслідок підвищеної збудливості нервової системи, прискореного кровообігу і роботи серця буває досить самого незначного хвилювання – страху, радості, збентеження, щоб підшкірні кровоносні судини почали розширюватися і звужуватися. Особливо це помітно на обличчі. Дівчата швидко червоніють, потім бліднуть і навпаки. Раптовий рум’янець – характерна риса процесу статевого дозрівання.

Треба відзначити, що в цей період більш активно функціонують і залози, що виробляють шлунковий сік. Це підвищує апетит і кількість споживаної їжі, адже організм прискорено зростає і розвивається, тому йому необхідно поповнювати свій енергетичний запас.

У наш час телебачення і ЗМІ нав’язують дівчатам і жінкам модний еталон фігури «а-ля Барбі». У погоні за стрункими формами багато дівчат, що не досягли фізіологічної зрілості, мучать себе різними дієтами. Мрія стати «топ-моделлю» затьмарює розум. Погане харчування або, що ще гірше, різні препарати для схуднення, уповільнюють розвиток статевих органів, порушують роботу всього організму. Внаслідок цього у дівчат порушується менструальна функція, що призводить до серйозних гормональних захворювань, які дуже важко лікуються.

Я переконливо прошу всіх дівчат і жінок дбайливо ставитися до свого здоров’я. Особливо це стосується молодих дівчат, чий організм ще продовжує своє формування і розвиток. Нормальне збалансоване харчування, здоровий рухливий спосіб життя, хороший сон – і Ви будете завжди прекрасно виглядати і відмінно себе почувати!

У період статевого дозрівання багато органів і систем розвиваються особливо інтенсивно. Це відноситься до скелету, м’язів, серця, печінки, нирок і системи кровообігу. Тіло молодої дівчини переживає бурхливий розквіт. Статеві органи дівчинки повільно готуються до важливої ​​події – першої менструації (менархе), яка стане початком менструального циклу. Зазвичай ця подія відбувається в 11-15 років. У кожної дівчини термін початку менструації індивідуальний і залежить від спадковості. Наприклад, якщо у вашої мами, тітки або старшої сестри перша менструація почалася у віці 14 років, то, швидше за все, в такому ж віці вона почнеться і у вас.

1 коментар до “Статевий розвиток дівчини

  1. Дуже вдячна за цікаву інформацію.Скоро приїдемо з донькою на відпочинок в Трускавець,обов”язково Вас відвідаємо!Мала проблеми з донькою,коли вона вирішила ,що повна і перестала їсти.Схудла на 6 кілограм і пропала менструація на 6 місяців,ледве відновили .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *