Основні принципи вибору приватного лікаря за даними соціологічних досліджень
Вибираючи собі лікаря, мешканці сусіднього міста, часто замість того, щоб набирати в пошукачі «приватний гінеколог Дрогобич» або «жіноча консультація Дрогобич», обирають наше славне місто Трускавець. Чому так сталося?
Частково цей феномен пояснюють соціологічні дослідження. Статистично доведено, що розташування місця роботи лікаря для пацієнтів має менш вагоме значення, ніж інші критерії, такі як:
- широкий спектр послуг (діагностика, лікування, профілактичні огляди);
- наявність діагностичного обладнання (як правило, пацієнти обирають спеціаліста, що має все необхідне не тільки для лікування, але й для діагностики найбільш поширених хвороб);
- авторитет фахівця серед найближчого оточення (у нашій практиці були пацієнтки, що долали значні відстані, щоб потрапити до лікаря, який сподобався близьким знайомим).
Також треба зазначити, що навіть у тих випадках, коли вибір проводиться відповідно місця проживання пацієнта, то має значення не відстань до лікарської приймальні, а необхідний, щоб потрапити на прийом, час та зручність транспортної розв’язки. Адже сьогодні люди можуть долати значні відстані, не відчуваючи при цьому особливого дискомфорту.
Тим не менш, варто було б очікувати, що розташування приймальні лікаря у власному місті чи селищі – це додатковий плюс для пацієнтів. Як не дивно, це далеко не завжди відповідає дійсності. У якості доказу можемо навести три історії пацієнток, для яких віддаленість від дому стала додатковим позитивним фактором при виборі приватного гінеколога.
Історія перша: “Менше знають, краще сплять”…
Я відмовилася від послуг державної медицини головним чином через її зайву відкритість. Так, є жінки, яким подобається розповідати про подробиці функціонування своєї статевої сфери: дехто вже на перших тижнях вагітності сповіщає усіх колег про плани на майбутнє, дехто розповідає про особливості протікання менструального синдрому, а дехто про перші ознаки клімаксу. Я нікого не засуджую, але сама дуже не люблю втаємничувати сторонніх в події свого інтимного життя.
Тому, коли мені набридло стикатися з подругами, колегами та сусідками під дверима лікаря поліклініки, я навіть не думала шукати гінеколога у Дрогобичі. Якщо вже приватний лікар – то хай буде дійсно приватний, щоб ніхто навіть не здогадався, куди й навіщо я поспішаю, чому хвилююся і що в мене на душі.
Треба сказати, що мені дуже пощастило, тому що Лариса Володимирівна – саме той лікар, про якого я мріяла – чуйна, уважна, завжди дасть професійну пораду. Окрім того, тут є все необхідне для ґрунтовного обстеження, у тому числі апарати для проведення УЗД і кольпоскопії.
Не думаю, що я знайшла б кращого лікаря в себе вдома, навіть якщо б наважилася розпитувати своїх знайомих.
До речі, нещодавно прочитала в журналі, що в емансипованій Європі, де всі люди живуть надзвичайно відкрито, багато жінок їздять на профілактичні обстеження в інші міста, а дехто навіть в інші країни, щоб уникнути зайвих розмов. Так що моя позиція – це не комплекси, не забобони і не зайвий консерватизм. Таких людей, як я, досить багато.
Історія друга: як перетворити нудне обов’язкове обстеження на винагороду для себе…
Я з дитинства не люблю медичні обстеження, навіть безболісні (про уколи та інші неприємні процедури взагалі мовчу). Коли я була зовсім маленькою, мама завжди купувала мені іграшку або щось смачненьке, щоб заохотити до подорожі в поліклініку.
Я вже давно сама мама, але ще декілька років тому черговий візит до гінеколога був найсправжнісіньким випробуванням, до якого мені треба було морально підготуватися зазделегідь. І, за дитячою звичкою, я вже сама нагороджувала себе за такі «подвиги» якимось подарунком – це надавало мені сили духу і робило подорож на обстеження не такою нудною та жахливою.
Всі мої знайомі радили мені звернутися до приватних лікарів, бо там краще відношення до пацієнтів. Коли я таки наважилася відмовитися від послуг державної медицини, то одразу обрала Трускавець – дуже люблю це місто, так що тут буде багато способів нагородити себе за кожне чергове випробування. Варіант приватний гінеколог у Дрогобичі навіть не розглядався.
Мої знайомі дійсно мали рацію: приватна та державна медицина – це дійсно небо та земля. Та й лікар мені трапився саме той, що треба. Можна сказати, що Лариса Володимирівна, дійсно, «мій» гінеколог, тому сьогодні я вже не потребую подарунків у нагороду за візит на обстеження. Але подорожувати й пити каву з цукерками з нагоди візитів до лікарів уже стало моєю традицією, що прикрашає життя.
Історія третя: раціональне використання свого робочого часу…
Чому я не обрала приватного гінеколога в Дрогобичі, хоча проживаю в цьому місті? Думаю, сьогодні такі запитання вже не актуальні. Це колись треба було ходити виключно в районну поліклініку й саме до того лікаря, якого тобі призначили чужі дяді й тьоті. Нині, дякуючи Богу, це не так.
Моя сестра взагалі має свого «власного» гінеколога аж у Львові: часто їздить туди у справах і їй так зручніше, бо лишається зайвий час і треба «заповнити вікно». У мене така сама історія з моїми поїздками до Трускавця.
Можливо, я б не наважилася шукати лікаря в напівзнайомому місті самотужки, але мені порадила «свого» гінеколога близька коліжанка. Я вважаю, що мені дуже пощастило, що все так гарно склалося. Лариса Володимирівна, дійсно, дуже гарний професіонал і у неї є все необхідне обладнання для обстежень.
Так що я задоволена і всім раджу не прив’язуватися до конкретного міста, бо зараз уже ніхто так не робить – кожен шукає собі лікаря, де йому зручніше, і де можна зібрати гарні відгуки про роботу спеціаліста.