УЗД в Трускавці

Canon Aplio A

Ультразвукове дослідження – це один із найшвидших і максимально точних методів діагностики захворювань жіночих статевих органів. За допомогою нього можна перевірити матку, яєчники, маткові труби, шийку матки та прилеглі органи. Тож взагалі важко уявити сучасне обстеження без УЗД. В гінекології його активно використовують для постановки правильного діагнозу, дослідження особливостей будови внутрішніх статевих органів жінки, а також УЗД допомагає виявити запальні процеси маткових труб.

Існує багато чинників, що зробили УЗД таким популярним серед пацієнтів та лікарів. По-перше, це неінвазивна та безболісна процедура. По-друге, під час УЗД лікар може чітко побачити м’які тканин, яких не видно під час класичного рентгенологічного обстеження. По-третє, УЗД органів малого тазу – це можливість отримувати зображення у реальному часі. Крім вище перерахованих чинників вартість УЗД органів малого тазу не є занадто високою, тож ціна не стане перешкодою для проведення цього обстеження.

Зробити УЗД у Трускавці ви можете у лікаря акушер-гінеколога  вищої категорії Іващенко Лариси Володимирівни на одному з найсучасніших апаратів УЗД Canon Aplio A 2021 рік випуску.

Ультразвукова система Canon Aplio A a поєднує провідні технології візуалізації, сучасні програмні додатки та інтуїтивний контроль для практикуючого лікаря клініциста. Aplio a – потужна, надійна та продуктивна система, яка є ідеальною для повсякденного використання в умовах як рутинних так і передових досліджень в самих різних клінічних ситуаціях.

Перелік послуг, які Ви можете отримати:
• УЗД органів малого тазу (трансабдомінально);
• УЗД органів малого тазу у жінок (трансвагінально), з використанням вагінального датчика 3/4 D;
• УЗД дітей та дівчат трансабдомінально та трансректально;
• УЗД при вагітності під час першого триместру (до 12 тижнів);
• УЗД молочних залоз з використанням технології еластографії зсувної хвилі та компресійної еластографії в режимі реального часу.

На трансабдомінальне УЗД органів малого тазу лікар направляє жінку, якщо у неї є скарги на періодичні чи регулярні болі внизу живота, аномальні кров’янисті виділення чи порушення менструального циклу. Також це обстеження обов’язково проводять, тоді коли треба виявити злоякісні чи доброякісні новоутворення.

Трансвагінальне УЗД органів малого тазу ефективне, коли потрібна оцінка стану м’язевих стінок і внутрішньої оболонки матки, а також діагностика яєчників. Під час такого обстеження лікарю легше переконатись у точності поставленого до цього діагнозу. Також трансвагінальне дослідження органів малого тазу ефективне при наявності аномальних маткових кровотеч. Воно може виявити злоякісну пухлину, тоді як всі інші види обстеження у такому разі не ефективні.

УЗД жіночих статевих органів рекомендують робити раз на рік. Це може вберегти Вас від небажаних хвороб, які часто проходять без будь-яких симптомів, а також дає можливість дізнатись про захворювання на ранній стадії.

Завдяки ультразвуковому дослідженню можна виявити вагітність (маткову або позаматкову), міому матки, кісту яєчника, ендометріоз, рак шийки матки, полікістоз, поліпи, поліпи ендометрію і цервікального каналу, непрохідність маткових труб, аномалії розвитку матки, яєчників і маткових труб.

Щодо УЗД вагітності, то його проводять в кожному триместрі для контролю розвитку плоду. Під час такого дослідження можна визначити наявність генетичних відхилень у ембріона, дізнатись стать, розмір і вагу плоду.

УЗД органів малого тазу обов’язково необхідно проводити:
• при порушенні менструального циклу;
• для підтвердження або виключення вагітності;
• при захворюваннях молочних залоз;
• при підборі оптимального методу контрацепції;
• при підозрі на запальні процеси маткових труб.

Як підготуватись до УЗД?

Більшість лікарів рекомендує приходити на обстеження на 5-7-ий день від першого дня менструації, але не пізніше десятого дня циклу.

Оскільки УЗД буває різним, тож і підготовка до кожного виду відрізняється.

Та існує одне правило для всіх видів обстеження – дотримання дієти. За три дні до проведення процедури треба виключити зі свого раціону газотвірні продукти.

Трансабдомінальне дослідження роблять через черевну стінку. За одну годину до обстеження випити 0.5 літра негазованої води.

Трансвагінальне УЗД роблять із дотриманням дієти, про яку ми написали вище.

Трансректальне дослідження виконують через пряму кишку. Тому треба дотримуватися дієти і за один день до процедури спорожнити кишечник за допомогою клізми.

А от вагітним немає ніяких обов’язкових рекомендацій для акушерського або скринінгового УЗД. За необхідності лікар-гінеколог про все попереджає жінку заздалегідь.